Aktuality

Mužstvo TTC Litvínov „A“ vyjelo v sobotu 24. 9. ke svému prvnímu utkání sezóny

Mužstvo TTC Litvínov „A“ vyjelo v sobotu 24.9 ke svému prvnímu utkání sezony 2011/2012. Síly jeli změřit do nedalekého Jirkova, kde se střetli s domácím KST Jirkov „B“. Hráči z Litvínova do Jirkova jeli s pocitem, že vyhrají, a také tak učinili.

Po úvodních čtyřhrách byl stav nerozhodný 1:1 a následovaly první dvouhry. Jako první svou formu a zkušenosti potvrdil pan předseda Beránek, když roznesl na kopytech Fürsta. Další zápas sehrál nově „zvolený“ kapitán Smejkal Vít. O volbách kapitána by se dalo spekulovat, ale důležité je, že ani on nezaváhal, a přiklonil stav 3:1 na stranu Litvínova. Na řadu přišli utkání hráčů č. 3 a 4. Jako třetí v pořadí se za zelený stůl postavila nová posila z Lovosic, a tím nebyl nikdo jiný, než Roman Holeček. I on potvrdil své kvality, a přidal další bodík na stranu Litvínova. Jako první svou květinku ztratil Michael „koloušek“ Smolka, když podlehl po dlouhých debatách o neregulérním servisu Petru Hamatovi. Litvínov si celé utkání držel bodový náskok, a ten udržel až do samého závěru, kdy o konci utkání rozhodl Smejkal Vít, který deklasoval Honzu Traspeho. Celkový výsledek byl 10:6 pro Litvínov. Jelikož to bylo první utkání, tak se hráči s nejmenším počtem bodů prominulo nošení tašek.

Na závěr bych chtěl vyzdvihnout psychologický výkon Víťi, který zařídil dvě vítězství tak, že sobě i spoluhráči vybral oddechový čas, po kterém se vývoje zápasů zcela obrátily, a dvě vítězství se přiklonily na stranu Litvínova.

Body Litvínova: Beránek Václav: 3, Smejkal Vít 3,5, Smolka Michael 2,5, Holeček Roman 1.